مقالات

مزونیدل صورت چیست؟ روش های جدید آن

مزونیدل صورت چیست؟

مزونیدلینگ یک روش جدید برای جوان سازی پوست و درمان ریزش مو است. در این روش از تکنیک مزوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده میشود. در مزونیدل صورت همانند سایر روش های جوان سازی پوست با تحریک تولید کلاژن و الاستین میباشد.

در واقع مزونیدلینگ ترکیبی از مزوتراپی و میکرونیدلینگ است.

این روش درمان ترکیبی باعث افزایش اثربخشی درمان میشود. در مزونیدل صورت دارو های مخصوصی با سوزن های بسیار نازک وارد پوست میشود و یک روش درمان پیشرفته برای تحریک تولید کلاژن است.

در مزونیدل صورت میزان درد نسبت به روش مزوتراپی کمتر است ولی با این حال از بی حسی موضعی استفاده میشود. مواد مورد استفاده در این روش بستگی به ناحیه هدف تحت درمان دارد. این روش علاوه بر جوان سازی پوست برای رویش مو هم استفاده میشود.

ماده‌ای که برای مشکلات پوستی استفاده میشود با ماده‌ای که برای جوان سازی مورد استفاده قرار میگیرد آسان نیست.

تفاوت مزونیدل صورت با روش میکرونیدلینگ و مزوتراپی در این است که در روش میکرونیدلینگ از ماده خاصی برای افزایش تولید کلاژن استفاده نمیشود بلکه با استفاده از دستگاه تولید کلاژن تحریک میشود. در روش مزوتراپی نیز از مواد مغذی برای پوست استفاده میشود.

زمان درمان با میکرونیدلینگ نسبت به مزونیدلینگ کمتر میباشد و همین طور مزونیدلینگ دوره نقاهت بیشتری دارد.

این روش درمان برای افراد مختلف با تیپ های مختلف پوستی مناسب بوده و باید توجه داشت اگر از روش مزونیدل صورت برای یا رفع مشکلات پوستی استفاده میکنید نباید به عفونت های پوستی مبتلا باشید.

در صورتی که بیماریهای خاص مانند دیابت یا خودایمنی داشته باشید باید با پزشک خود مشورت کنید. بهتر است قبل از مزونیدلینگ از انجام سایر جراحی های زیبایی پوست خودداری شود و مصرف داروهایی که باعث رقیق شدن خون میشوند را باید قطع شود.

مزونیدل صورت

دستگاه و مواد لازم برای مزونیدل صورت

دستگاه مزونیدلینگ در امتداد پوست حرکت میکند، در قسمت‌های بالایی لایه پوست حدود ۲ میلی متر نفوذ میکند که باعث ایجاد زخم های سوزنی ریزی روی پوست میشود. بدن در پاسخ به این زخم ها الیاف کلاژن و الاستین جدیدمیسازد.

به دنبال این افزایش پوست ضخیم شده و افزایش حجم پیدا میکند در نتیجه ظاهر زخم ها کاهش پیدا کرده و خط های چین و چروک از بین میروند.

مزونیدلینگ صورت

باید توجه کرد که سه روز قبل از درمان از مصرف دارو های ضد التهابی یا آسپرین باید خودداری کرد و برای حفظ هیدراتاسیون باید مقادیر زیادی آب بنوشید. برای کاهش ناراحتی پوست از کرم های بی حس کننده روی پوست استفاده میشود.

برای کسب نتایج بهتر پس از درمان از تحریک کننده های تولید کلاژن مانند هیالورونیک اسید و سرم ویتامین c استفاده میشود.

پس از بعد از درمان ظاهر پوست صاف به نظر میرسد اما برای کسب نتایج واقعی و با کیفیت باید چند ماه صبر کرد. مزونیدلینگ با دستگاه درماپن یا مزوگان انجام میشود. مزوگان دستگاهی است که با آن مزوتراپی انجام میشود و درماپن هم دستگاهی است که با آن میکرونیدلینگ انجام میشود. از مزایای دستگاه مزوگان تزریق یکنواخت، جلوگیری از تزریق بیش از حد و سهولت استفاده از دستگاه میباشد.

موارد مصرف مزونیدل صورت

مزونیدل صورت کاربرد های زیادی دارد. موارد درمانی این روش شامل رفع پیری و خشکی پوست، لکه های پیری، ترک های پوستی، روزنه های پوستی، خطوط چین و چروک، جای زخم، یکنواخت سازی بافت پوست غیر یکپارچه، رفع لک های پوستی و کک و مک میباشد.

به طور کلی مزونیدل صورت هر نوع لک و مشکلات پوستی از نوع جوش و زخم و اسکار را درمان میکند. پس از مزونیدل صورت مراقبت هایی لازم است که برای بالا بردن کیفیت درمان باید آن ها را رعایت کرد.

پرهیز از استفاده از مواد آرایشی، پرهیز از برنزه کردن و مالش یا تحریک پوست، عدم استفاده از سونا و سولاریوم و دوش آب داغ و ورزش نکردن به مدت 24 ساعت پس از درمان لازم میباشد.

 

نتایج درمانی مطلوب با مزونیدلینگ

زمان ترمیم مزونیدل صورت یا دوره نقاهت و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز

روش مزونیدلینگ نه تنها برای صورت بلکه برای جوان سازی نواحی مختلف بدن مانند گردن، دست و غیر استفاده میشود. تعداد جلسات درمانی ناحیه تحت درمان نوع پوست متفاوت میباشد.

درمان مطلوب شش جلسه با فواصل 4 هفته ای میباشد. دوره نقاهت این روش ۳ تا ۵ روز میباشد.

ممکن است پس از انجام مزونیدلینگ پوست قرمز و ملتهب میشود البته پس از گذشت ۷ تا ۱۰ روز عوارض به طور خود به خود از بین میرود.

اگر مزونیدلینگ مو انجام داده باشید باید شامپویی که پزشک تجویز میکند را استفاده کنیم، از رنگ کردن مو و رفتن به محیط های گرم مانند استخر و سونا تا مدتی باید خودداری کرد.

روش مزونیدل صورت همان طور که گفته شد مشابه میکرونیدلینگ است اما عمق نفوذ سوزن ها در این دو روش متفاوت است. سوزن ها زخم های کوچک ایجاد میکنند و پوست را وادار به حالت تعمیر و ترمیم کند.

جریان خون در محل زخم ها افزایش یافته و با تولید کلاژن پوست بازسازی میشود.

این روش برای از بین بردن منافذ پوست، کاهش جای جوش، از بین بردن خال، رنگ های غیر طبیعی و جلوگیری از پیری پوست مناسب است.

پس از انجام مزونیدلینگ با کمی استراحت پوست به حالت طبیعی برمیگردد اما پس از درمان پوست ابر قرمز میشود.

باید تا یک هفته پس از مزونیدل صورت مواد شیمیایی و لوازم آرایشی روی پوست استفاده نشود. تا ۴۸ ساعت پس از درمان ممکن است پوست نیز خشک شود.

معمولاً برای بهترین نتایج تا ۸ جلسه درمان لازم است و جلسات می‌توانند در فاصله ۶ هفته یک بار تنظیم شوند.

ریکاوری مزونیدل صورت در مقایسه با روش های لیزر و داروهای شیمیایی کمتر است و محدودیتی که بقیه روش ها دارند در این روش وجود ندارد زیرا در بقیه روش ها نواحی زیر چشم و مناطق حساس صورت قابل درمان نمیباشد.

مزونیدل صورت

جوان سازی نواحی اطراف چشم با مزونیدلینگ

کاربرد مزونیدل صورت؟

مزونیدل صورت علاوه بر اینکه برای جوان سازی پوست مناسب است برای رفع جای زخم، جای جوش و لکه های پوستی نیز مناسب است.

این روش برای کسانی که جوش فعال دارند مناسب نبوده و باید ابتدا جوش ها بهبود پیدا کنند.

هدف از مزونیدل صورت تجزیه بافت زخم قدیمی و تحریک سلول‌ های پوستی برای تکثیر و ترمیم میباشد.

این ترمیم باعث تشکیل لایه های جدید از الاستین و کلاژن و مویرگ ها برای بهبود خون رسانی میشود و جدیدترین روش در بین روش هایی است که از سوزن زدن برای درمان پوست استفاده میکنند.

نتایج این روش مانند لیزر است و بدون درد، بدون بستری شدن، بدون آسیب حرارتی و بدون هزینه خاصی میباشد.

تحریک بازسازی بافت باعث بهبود پوست و رفع چین و چروک میشود. از مزایای این روش اثربخشی بسیار فراوان و مقرون به صرفه بودن در مقایسه با سایر روش های جوان سازی پوست میباشد. سوزن های تیتانیومی که در مزونیدلینگ استفاده میشود برای بدن حساسیتی ایجاد نمیکنند.

تفاوت مزونیدل صورت با میکرونیدلینگ

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در این است که درمان با میکرونیدلینگ از طریق تولید کلاژن و به صورت طبیعی است و در روش مزونیدلینگ مواد جوان کننده پوست به پوست تزریق میشود. مدت زمان درمان در مزونیدلینگ بیشتر از میکرونیدلینگ است.

در هر دو روش بیمار ممکن است عوارضی مانند کبودی و التهاب را در سطح پوست خود مشاهده کند.

در میکرونیدلینگ بافت هدف درمان، درم میباشد اما در مزونیدلینگ هدف درمان مزودرم است. میکرونیدلینگ با دستگاهی به نام درماپن انجام میشود که سوزن های آن در حد میکرو است و وارد لایه درم میشود که به دنبال آن تحریک تولید کلاژن رخ میدهد.

در مزونیدل صورت همزمان با ایجاد سوراخ، سرم حاوی مواد مغذی وارد پوست میشود که سرم ها خاصیت ضد پیری و سفت کنندگی برای پوست دارند.

در واقع مزونیدل صورت یک درمان دوگانه است که همزمان با ایجاد سوراخ هایی در پوست (مانند روش میکرونیدلینگ) کوکتل های مزوتراپی (مانند روش مزوتراپی) در لایه مزودرم پوست تزریق میشود.

هدف از این روش نفوذ مواد تقویتی، جوان ساز و سرم های فعال به پوست میباشد و منافذ میکرومتری بین سلولی جذب را بیشتر میکنند. علاوه بر تقویت، سفت شدن و رفع چین و چروک به دلیل نوسازی پوست، رنگدانه های غیر طبیعی پوست اصلاح میشود و قسمت هایی از پوست که دارای لکه هستند با تغییر رنگدانه اصلاح میشوند.

ایجاد سوراخ های ریز در لایه مزودرم

تفاوت مزونیدل صورت با مزوتراپی

در روش مزوتراپی مواد مورد نیاز و مواد مغذی مانند ویتامین، هورمون، آنزیم و عصاره گیاهی برای جوان سازی، سفت کردن پوست و حذف چربی های اضافه به پوست تزریق میشود.

این درمان در گذشته ها برای از بین بردن درد استفاده شده است. امروزه از این روش برای رفع لک های پوستی، سفت کردن پوست، رفع چین و چروک، کاهش چربی اضافه صورت و همین طور درمان آلوپسی استفاده میشود. درمان از طریق تزریق با سوزن هایی به لایه میانی پوست انجام میشود.

مواد تزریقی میتواند آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز، هورمون هایی مانند کلسیتونین و تیروکسین، ویتامین و مواد معدنی، عصاره گیاهی و یا کوکتل های آماده که برخی شرکت ها تولید میکنند باشد.

مزونیدلینگ از دو کلمه مزودرم و نیدلینگ ساخته شده است. نیدلینگ به معنی سوزن است که وجه تشابه آن با میکرونیدلینگ است.

در مزونیدل صورت کوکتل های مزوتراپی به لایه مزودرم تزریق میشود و لایه تحت درمان مزودرم میباشد. در مزونیدل صورت با نفوذ کوکتل های مزوتراپی به پوست جریان خون، تولید کلاژن و الاستین زیاد شده و پوست کیفیت و انعطاف پذیری پیدا میکند.

پس از درمان کرم های موضعی تجویز میشود که به علت ایجاد سوراخ های بسیار زیاد جذب آن ها زیاد میشود.

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید