انواع کرم پوست

۱۱ عادتی که باعث صدمه زدن به پوستت می شود

همه ما می دانیم که باید از پوست صورت و بدنمان مراقب کنیم و سلامتی آن چقدر در حفظ زیبایی ما مؤثر است؛ اما در مورد عادت ها و رفتار های روزمره مان که باعث آسیب رساندن به پوست می شوند چقدر می دانیم؟

در این مطلب می خواهیم به چند مورد از آن ها اشاره کنیم که برای حفظ سلامت و زیبایی پوست حتماً باید از آن ها اجتناب شود.

استفاده از کرم ضد آفتاب فقط یک بار در روز

استفاده از کرم های ضد آفتاب خوب است. صبح ها که از خانه خارج می شوی یک لایه از آن را روی پوست تمیزت استفاده کن؛ اما چیزی که نباید فراموش کنی این است که ضد آفتاب باید در طول روز چند بار تمدید شود.

تمیز نکردن برس های آرایشی

باکتری ها و سلول های مرده پوست می توانند روی برس های آرایشی بنشینند و آلودگی ها را به پوست انتقال بدهند. بسته به میزان استفاده ات از این برس ها باید آن ها را هر چند هفته یک بار با پاک کننده های آرایشی و آب ولرم بشویی.

تحریک و فشار دادن جوش ها

این کار ممکن است در کوتاه مدت احساس آرامش و راحتی به تو بدهد و یا فکر کنی که با این کار به زودتر خشک شدن آن ها کمک می کنی اما باید بدانی که دست های ما آلوده هستند و ممکن است باعث عفونت و ماندن جای جوش بشود.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن فقط منجر به بیماری های جسمی مربوط به سرطان ریه یا قلب نمی شود بلکه باعث آسیب های پوستی، چروک شدن و پیری زود رس می شود. همچنین با نرسیده اکسیژن کافی مورد نیاز پوست، بافت های پوستی را تخریب می کند.

دوری از مرطوب کننده ها

پوست تو نیاز به رطوبت دارد به خصوص زمان هایی که خسته ای یا عجله داری یک دوش گرفتن ساده هم می تواند آب را به پوستت برساند اما این همه ماجرا نیست؛

چون خود حمام کردن باعث ماندن اثرات کلر روی بدن می شود که خشکی پوست را به همراه دارد. بنابراین بهترین کار این است که بعد از حمام از یک مرطوب کننده مخصوص پوست خودت استفاده کنی.

با آرایش به رخت خواب رفتن

با آرایش خوابیدن یکی از بدترین کار هایی است که می توانی با پوست صورتت انجام بدهی. این کار باعث بستن منافذ پوست شده که تجمع باکتری و جوش زدن را به همراه دارد.

همیشه یک آرایش پاک کن روی میز کنار تختت داشته باش تا شب هایی که حوصله رفتن تا حمام را نداری که صورتت را بشویی، بتوانی آرایشت را پاک کنی و بعد بخوابی.

به اندازه کافی آب نخوردن

پوست از داخل آبرسانی و مرطوب می شود؛ بنابراین اگر آب کافی به آن نرسد ظاهر زیبایش را از دست داده و شاداب نمی ماند.

دوش گرفتن های طولانی با آب داغ

چه چیزی می تواند بهتر از یک دوش آب گرم طولانی و آرام بخش باشد؟ اما باید بدانی که آب داغ چربی طبیعی و مورد نیاز پوستت را از بین برده و آن را به سمت خشکی می برد.

بهترین کار این است که زمان دوش گرفتن خود را کوتاه تر و درجه آب را کم تر کنی تا مرطوب کننده های طبیعی پوست بتوانند کارشان را به درستی انجام بدهند.

محافظت نکردن پوست از مواد شیمیایی

این مواد می تواند شامل هر گونه اسپری و محصولات آرایشی مو باشد. بنابراین بهتر است هنگام استفاده از آن بر روی موهایت، توسط یک حوله یا دستمال تمیز صورتت را بپوشانی.

دیر خوابیدن

هنگامی که می خوابی پوست تو شروع به بازسازی و جوان سازی خودش می کند و زمانی که خواب کافی نداشته باشی، کمبود آن خودش را به سرعت روی پوستت نشان می دهد.

مدام لمس کردن پوست

فرض کن دائم دستت روی صورتت باشد، چشم هایت را بالا بکشی، بینی ات را فشار بدهی یا پیشانی ات را لمس کنی؛ می دانی با هر بار لمس کردن چه حجمی از باکتری و آلودگی به پوستت انتقال می یابد؟

با دوری از این موارد و رعایت تغذیه سالم پوست، زیبایی طبیعی ات را دو چنان و از پیری زود رس جلوگیری کن. پوست سالم بیش از ۵۰ درصد زیبایی را تشکیل می دهد.

با نظر دادن به این مقاله ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید