پاکسازی پوست

اصول شست و شوی مؤثر و پاکسازی پوست صورت

بسیاری از مشکلات پوستی که به آن دچار می شویم؛ مثل آکنه یا جوش و همچنین خشکی و ناسالمی پوست صورت؛ به دلیل عدم مراقبت از آن و شست و شوی نامناسب پوست است.

گاهی اوقات تنها به صورتمان آب می زنیم و فکر می کنیم آن را شسته ایم، گاهی هم برای پاک کردن لوازم آرایشی از محلول های پاک کننده آرایش استفاده می کنیم و خیالمان راحت است

که این مواد از صورتمان پاک شده اند! اما باید بدانی که پاک سازی دقیق و شست و شوی مؤثر پوست صورت، فراتر از این حرف هاست و همان شست و شوی دقیق است که پوستی تمیز و سالم را برای ما به ارمغان می آورد. در این مقاله چند نکته برای شست و شوی مؤثر و پاکسازی پوست صورت را با هم مرور می کنیم:

پاکسازی دوباره:

اگر قصد داری مواد آرایشی را از پوست صورتت پاک کنی، باید این کار را دوبار انجام دهی تا تمام آثار لوازم آرایشی، به طور عمقی از پوست پاک شود.

ابتدا از یک روغن طبیعی یا کرم مرطوب کننده برای پاکسازی پوست و برداشتن سطحی مواد آرایشی از صورت استفاده کن؛

بعد با محلول های پاک کننده آرایش، خوب صورتت را پاک کن و در نهایت با آب سرد، پوستت را آبکشی کن. حتی برای پاک کردن ریمل و آرایش چشم هم همین روند را انجام بده.

در نهایت پوست صورتت را خشک کن و از یک کرم مرطوب کننده برای هیدراته کردن پوستت استفاده کن.

پوست صورت
استفاده از اسکراب:

هفته ای یک بار، سلول های مرده و پوسته های سفید رنگ پوست صورتت را با کمک اسکراب ها از بین ببر. اسکراب های خشک به پاکسازی عمیق پوست،

تخلیه بافت های چربی و همینطور باز شدن منافذی که در اثر تجمع آلودگی ها و چربی ها مسدود شده اند کمک می کنند و پوست را صاف و درخشان می کنند.

می توانی از انواع اسکراب های خانگی یا شیمیایی برای این کار استفاده کنی. تنها کافی است مقداری از آن را با دست به صورت بزنی و با حرکت ملایم دورانی، پوست صورتت را ماساژ دهی و بعد، آن را با آب سرد آبکشی کنی.

اگر دوست داری با انواع اسکراب خانگی آشنا شوی، پیشنهاد می کنم مقاله “۵ اسکراب خانگی ساده برای پوست خشک” را مطالعه کنی.

استفاده از ماسک ها:

ماسک های ورقه ای که در آن ها از انواع عصاره گیاهان و میوه ها استفاده شده است، برای پاکسازی پوست و همینطور تأمین رطوبت آن بسیار خوب هستند؛

سلول های مرده و جوش های سر سیاه را از بین می برند و پوست را نرم و مرطوب می کنند.

از یک ورقه ماسک آماده با عصاره ای که دوست داری استفاده کن و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی صورتت بگذار. نتیجه آنقدر جالب و دوست داشتنی است که خودت طرفدار پر و پا قرص این ماسک ها خواهی شد.

 

منبع : اینجا

با نظر دادن به این مقاله ما را در جهت بهتر دیده شدن کمک کنین.

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonهمین حالا تماس بگیرید